Jan Machulski nie zostawił na nim suchej nitki - „za braki scenariuszowe”. Po tej recenzji na OKFA, film Kuby Kubajewskiego został doceniony na kilku festiwalach kina niezależnego w kraju. Pod koniec kwietnia tego roku etiudę zobaczą widzowie z Los Angeles. „Finis coronat opus”, o którym mowa, weźmie udział w tamtejszym Festiwalu Filmów Polskich.

Jakby tego było mało – „Koniec wieńczy dzieło” uzyskał w marcu nominację do udziału w „Young European Film Forum for Cultural Diversity” France 2007. Selekcja niezależnych filmów krótkometrażowych z całej Polski na potrzeby tego projektu odbywała się w czasie festiwalu YEFF! w Lublinie. Organizatorem festiwalu był Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, działający jako partner w sieci YEFF! Network. Współorganizatorem – Akademickie Studio Filmowe na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W konkursie wzięli udział filmowcy, którzy w momencie realizacji nadesłanego filmu nie przekroczyli 25. roku życia, a ich film 30 minut.

Impreza YEFF! France 2007 potrwa od 29 czerwca do 10 lipca 2007 r. W czasie 12 dni zaprezentuje się prawie 80 młodych filmowców z 11 europejskich krajów – z Hiszpanii, Portugalii, Anglii, Belgii, Szwecji, Danii, Niemiec, Włoch, Słowenii i z Polski. Zostaną przyjęci przez grupy francuskie w różnych regionach tego kraju (Polacy i Belgowie spotkają się z nimi w Nord-Pas-de Calais, w Lille). Później wszyscy uczestnicy i gospodarze spotkają się w Paryżu. Tematem YEFF! 2007 będzie różnorodność kulturowa. Forum będzie okazją do dyskusji z profesjonalistami na temat kina, spotkania kultur, tożsamości europejskiej młodzieży, o mniejszościach etnicznych oraz o innych problemach podejmowanych przez uczestników w ich filmach. Wezmą oni także udział w warsztatach i projekcjach filmowych.
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK