Grupa teatralna dorosłych „Meritum” przygotowuje spektakl „Bolero”. Premiera odbędzie się 21 kwietnia 2007 r. w Konińskim Domu Kultury.

Akcja sztuki według scenariusza Grzegorza Reszki dzieje się w filharmonii. Pracownicy tej instytucji dowiadują się właśnie, że zlicytowano ich stroje, nuty i instrumenty. Dyrygent przekonuje ich, że muzykę muszą usłyszeć w sobie, że mogą obejść się skrzypiec, trąbki, bębnów, wiolonczeli czy fletu. Dziwi się, że nie potrafią bez nich grać. W taki sposób próbuje manipulować zespołem. Demaskuje go wszystko wiedząca Trąbka, co wywołuje konflikt pomiędzy muzykami a Dyrygentem. W finałowej scenie słychać „Bolero” Ravela. Pozbawieni instrumentów pracownicy filharmonii sami się nimi stają. – Nie jesteśmy wcale lepsi od maestra i jego zwierzchników. Różnimy się tylko skalą. Oni są tenorami wśród złodziei, a my ledwie wkręciliśmy się do chóru – mówią o sobie.

W spektaklu wyreżyserowanym przez Elżbietę Gierasimow-Zakowany wystąpi siedmiu aktorów: Adam Struszczyk (Dyrygent), Katarzyna Jakowicz (I Skrzypce), Agata Jędrasiak (II Skrzypce), Sylwia Sochacka (Trąbka), Mateusz Parus (Bęben), Justyna Świerszczyńska (Wiolonczela), Bogumiła Antkowska (Flet).

Widowisko trwa godzinę, premiera odbędzie się o godz. 17.00. Spektakl będzie można oglądać ponownie 27 kwietnia 2007 r. o 20.00 z okazji Ogólnopolskich Eliminacji Dzieci Śpiewających. Obowiązuje wstęp na wejściówki numerowane. Można je odbierać w impresariacie KDK.
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK