Trwa realizacja filmu fabularnego pod tytułem „Męka dorastania”. Wyprodukują go Camfilm i Koniński Dom Kultury. Premiera jest planowana na 3 czerwca 2007 r. i odbędzie się w Kinie „Centrum” o godz. 17.00. Wstęp na zaproszenia.

„Męki dorastania” mają pokazać całą prawdę o życiu gimnazjalistów, szczególnie jednej klasy, mają ukazać bogactwo doświadczeń i emocji nastolatków. Głównym motywem scenariusza jest miłość dwojga młodych ludzi. Sporo zamętu zasieje tu mająca kłopoty z narkotykami dziewczyna. W tym filmie będzie więc wszystko: miłość, zawiść, rozstanie, a nawet śmierć. – Oparliśmy scenariusz na faktach. Gdyby się to nie zdarzyło, to nie przyszedłby on nam do głowy – powiedział reżyser filmu, Łukasz Rembas. – Chcieliśmy pokazać jak łatwo ulec negatywnym emocjom, pokusom, plotkom, jak łatwo przejść – nawet pozytywnym bohaterom – na ciemną stronę życia i jak łatwo jest stracić wszystko, co naprawdę się liczy. Dopiero trudne sytuacje sprawiają, że ludzie chcą się zmieniać i zaczynają doceniać swoje życie – dodał.
Czy wszyscy gimnazjaliści zgodzą się z tym filmowym wizerunkiem? Tego dowiemy się prawdopodobnie z recenzji. Po raz kolejny na ekranie Kina „Centrum” pojawią się konińskie plenery: osiedle Zatorze, kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz Wojewódzki Szpital Zespolony.
Reżyserowi asystuje Paulina Dęga, operatorem kamery i montażystą jest Tristan Tomczak (wspierany przez Andrzeja Mosia), dźwiękiem zajmą się Filip Dęga i Gerard Matuszewski. W filmie wystąpi 5 osób: Ania Felczak, Dawid Czajkowski, Jakub Szymczak, Klaudia Półrolniczak i Katarzyna Jasińska. Oprócz nich pojawi się 60 epizodystów oraz dorośli – dyrektor i nauczyciele Gimnazjum nr 5, w którym między innymi kręcone są zdjęcia. Dodajmy też, że opiekunem młodych twórców jest Andrzej Moś.
Młodzież realizująca „Męki dorastania” jest skupiona w Amatorskim Klubie Filmowym „Muza” i ma już za sobą udany debiut. Mowa oczywiście o „Chińskiej wiosce”, dokumencie zaprezentowanym w czasie ogólnopolskiej premiery „Statystów” Michała Kwiecińskiego w Koninie.
W styczniu ruszyła też strona internetowa poświęcona tej blisko 30’ produkcji. Autorkami design’u są Paulina Dęga i Magda Bąk: www. meki-dorastania.ownlog.com
Dodajmy, że po wakacjach odbędą się kolejne projekcje, tym razem biletowane!
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK