We wtorek, 26 lipca 2005 r. o godz. 15-17 na pl. przed Konińskim Domem Kultury odbędzie się "Baśniowa parada". Organizatorem zabawy dla najmłodszych jest działająca od 5 lat Fundacja "Dziewczynka z Zapałkami" z Łodzi.

Dotychczas występowała na ulicy Piotrkowskiej. Z okazji 200 rocznicy urodzin Hansa Christiana, Fundacja poszerzyła krąg działania, odwiedzając z programem najróżniejsze miasta w Polsce. Widzowie staną się świadkami ulicznego teatru, animatorzy przebrani za postaci z baśnie będą zapraszać dzieci i ich rodziców do wspólnej zabawy. W programie znajdą się między innymi rzut pluszową kostką, gry planaszowe, konkurs, który wyłoni spośród dziewczynek najprawdziwszą królewnę na ziarnku grochu, a także parada smoka. Jego głowę będzie niósł jeden z animatorów, tułów utworzą dzieci, połączone kołami hula hop. Czy koniński chiński smok ustanowi rekord długości? Zobaczymy. Zaklinamy deszcz, przywołujemy słońce i zapraszamy całe rodziny na poobiedni relaks przed Konińskim Domem Kultury.
Na dzieci czekają słodkie, zdrowe i cenne nagrody. W mieście pojawią się również Dziewczynki sprzedające zapałki. Dochód ze sprzedaży zasili konto łódzkiej Fundacji.
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK