„Statyści” – film Michała Kwiecińskiego, do którego zdjęcia rozpoczną się w sierpniu w Koninie, to nie pierwszy profesjonalny obraz, który powstaje w tym mieście.

Przed 35 laty miasto „zagrało” w dramacie psychologiczno-obyczajowym pt. „Kto wierzy w bociany”. - Wykorzystano w nim zdjęcia kręcone m.in. na V Osiedlu, w pobliżu dworca kolejowego, w tunelu i na odkrywkach kopalnianych – mówi filmowiec z Konińskiego Domu Kultury – Andrzej Moś.
Ekipa filmowa „wpadła” tu jednak tylko na chwilę, natomiast „Statyści” od początku do końca powstają tutaj. To komedia o chińskiej ekipie, która robi film w Polsce. Będą oni pracować na Starówce, która na 1,5 miesiąca zmieni się w chińską dzielnicę. W filmie zagrają m.in. Kinga Preiss, Krzysztof Kiersznowski, Bartosz Opania i Anna Romantowska oraz prawdziwi aktorzy z Chin.
Warto dodać, że po Koninie „krążą” też miejscowi filmowcy-amatorzy. Wojciech Plamowski zrobił swój film „Po północy” wyłącznie w tym mieście. Jego dzieło było wielokrotnie nagradzane na różnych festiwalach.
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK