Świąteczne pocztówki od artystów z Konińskiego Domu Kultury są niezwykłym prezentem dla mieszkańców miasta, okolic i wszystkich, którzy obserwują działania KDK w Internecie. Prezentacje można oglądać na Facebooku i YouTube KDK codziennie aż do 27 grudnia.

Zespoły taneczne i muzyczne z Konińskiego Domu Kultury intensywnie przygotowywały się przez kilka tygodni do świątecznych koncertów. Specjalne choreografie, świąteczne stroje, scenografia, nagrania – wszystko wymagało wielu godzin pracy. Poprzez swoje świąteczne pocztówki, artyści pragną przekazać, że są mocno związani z miastem i jego mieszkańcami i bardzo tęsknią za występami na żywo. Trudny czas pandemii nie złamał jednak ich pasji i zaangażowania. Mamy nadzieję, że w niezwykłym, świątecznym czasie, artyści z KDK choć na chwilę pojawią się w Państwa domach, by tańcem, śpiewem i muzyką złożyć życzenia zdrowych, rodzinnych Świąt i samych pozytywnych emocji.

- Serdecznie zapraszam na wyjątkowe spotkania z artystami z Konińskiego Domu Kultury – mówi Elżbieta Miętkiewska, dyrektor KDK. – Wszystkie grupy artystyczne długo przygotowywały się, żeby móc umilić państwu ten niezwykły czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Przesyłamy Państwu życzenia wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze, a przede wszystkim zdrowia i pozytywnej energii, ponieważ to ona pozwoli nam przetrwać ten trudny i jednocześnie będący sprawdzianem dla nas wszystkich czas.

W świątecznych koncertach prezentują się zespoły taneczne: CODA, FUKS, Body and Soul, CORTE, a także Zespół Pieśni i Tańca Konin, Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad libitum oraz Zespół Agharta. W projekt włączyło się również Atelier KreDKa. Młodzi plastycy przygotowali scenografię, a podczas nagrań szkicowali tancerzy. Natomiast filmowcy z Amatorskiego Klubu Filmowego MUZA pomagali przy nagraniach i montażu świątecznych prezentacji.

Serdecznie zapraszamy na stronę KDK na Facebooku oraz YouTube! 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK