To był piękny, kolorowy, pełen młodzieńczej pasji i radości koncert. Na zakończenie roku artystycznego młodzi tancerze z Konińskiego Domu Kultury zaprezentowali ,,Paletę kolorów” – tak zatytułowany był ich wyjątkowy występ.
 

Koncerty na zakończenie roku artystycznego to już w Konińskim Domu Kultury tradycja. Nigdy jednak ich przygotowanie nie było tak skomplikowane. Z uwagi na pandemię i obostrzenia, tancerze trenowali w domach, uczestniczyli w zajęciach online, potem, gdy już było to możliwe, spotykali się w małych grupach. Przygotowanie w takich warunkach choreografii i praca nad wspólnym występem wszystkich grup Konin Dance Studio z KDK: CODA, CORTE, Body and Soul oraz FUKS, było ogromnym wyzwaniem. Instruktorzy grup tanecznych: Marta Merdzińska, Anna Cherniei, Grzegorz Ambroziak i Jacek Szczepankiewicz oraz instruktor akrobatyki Dominik Karbowski, stanęli na wysokości zadania. Koncert udał się wspaniale. Dostarczył publiczności wzruszeń i radości. Wspaniale było obserwować po tak długiej przerwie naszych młodych tancerzy na dużej scenie. Również dla nich była to wyczekiwana chwila.

Tematem przewodnim koncertu była tytułowa ,,Paleta kolorów”.

- Kolory otaczają nas zewsząd, wypełniają od środka, ograniczają, ale i wspierają, oddają sens nas samych. Chcemy pokazać naszą energię, opowiedzieć o  uczuciach, o tym co udało nam się zrobić w tym roku artystycznym. Jesteśmy kolorową i różnorodną energią tańca – mówiła Małgorzata Kazuś, kierownik Działu Artystycznego KDK.

Koncert rozpoczęły niesamowite solówki tancerek CODY oraz występ grupy CODA Kids. Niespodzianką był wspólny taniec instruktorów: Anny Cherniei i Grzegorza Ambroziaka, którzy udowodnili, że pasja tańca nie zna granic i rewelacyjnie połączyli taniec towarzyski, w którym specjalizuje się Anna Cherniei z breakingiem w wykonaniu bboya Ryby – Grzegorza Ambroziaka.

Pełną energii choreografię zaprezentowali również nasi młodzi bboye z grupy Body and Soul, a publiczność rozruszały szalonym disco dance tancerki z grupy FUKS. Grupa FUKS 2 Juniors Team zaprezentowała się również w modern dance. Publiczności bardzo podobały się solówki tancerek CODY, a także występy grup CODA Mini i CODA Junior. Ogromne wrażenie zrobiła CODA Elite – tancerki zaprezentowały się w spektaklu dyplomowym ,,Stan nieważkości” swojej instruktorki Marty Merdzińskiej.

Finałem był wspólny, radosny i kolorowy taniec wszystkich grup tworzących ten niesamowity koncert. Tancerze wyglądali rewelacyjnie w kostiumach uszytych przez Teresę Krupę.

Nie mogło również zabraknąć gratulacji od dyrekcji KDK.

- Ten koncert był wyjątkowy pod wieloma względami. Młodzi artyści od wielu miesięcy realizowali swoją pasję, mimo że ograniczały ich obostrzenia. Dzisiaj pokazali, że ten trudny czas znakomicie wykorzystali. Bardzo im za to dziękuję – mówiła dyrektor Konińskiego Domu Kultury, Elżbieta Miętkiewska. – Dziękuję również rodzicom za zaufanie do Konińskiego Domu Kultury, za to, że w tym ciężkim czasie powierzyliście nam swoje pociechy pod opiekę. Dziękuję instruktorom, całej ekipie KDK oraz czuwającym nad całością koncertu Małgorzacie Kazuś, kierownik Działu Artystycznego i jej zastępcy Mirosławowi Grzance.

- Mam ogromny szacunek do determinacji jaką wykazały się dzieci. Przez ponad rok oglądaliśmy fragmenty choreografii, obserwowaliśmy ćwiczenia w domach, taneczne szaleństwa w ogrodach i dziś mogę powiedzieć, że w głowie się nie mieści do czego zdolny jest człowiek ,,przyciśnięty do muru”. Młodym artystom należy się wielki aplauz. To, co dzisiaj pokazali, jest niebywałe – dodał Robert Glapa, zastępca dyrektora KDK.

Nie zabrakło również życzeń udanych wakacji dla wszystkich młodych artystów oraz bezpiecznego powrotu do domów i oczywiście do Kadeku.

Realizacja koncertu ,,Paleta kolorów” 25 czerwca 2021:
koncepcja koncertu i reżyseria: Małgorzata Kazuś, Marta Merdzińska
reżyseria świateł: Dariusz Intrys
wizualizacje: Ryszard Wojdak, Zdzisław Siwik
nadzór organizacyjny i konsultacje muzyczne: Mirosław Grzanka
choreografie grup tanecznych: Marta Merdzińska (CODA), Anna Cherniei (CORTE), Jacek Szczepankiewicz (FUKS), Grzegorz Ambroziak (Body and Soul), Dominik Karbowski (akrobatyka)
konsultacje plastyczne, plakat, rekwizyt: Katarzyna Mijakowska
kostiumy: Teresa Krupa


foto/video: Zdzisław Siwik, Andrzej Moś
 

REKLAMA:

Zapowiedzi