W Kinie Centrum z radością witamy wszystkich widzów, ale chyba nic w tym dziwnego, że ci najmłodsi są naszym oczkiem w głowie – szczególnie, jeśli przychodzą do kina po raz pierwszy dzielnie wkraczając w świat kultury.
 

W niedzielę, 27 czerwca w Kinie Centrum odbyła się kolejna odsłona wyjątkowej akcji ,,Moje pierwsze wyjście do kina”. Było to spotkanie na powitanie wakacji. Z tej okazji mieliśmy dla dzieci kolorowe balony i coś słodkiego.  

Na dużym ekranie najmłodsi obejrzeli krótkie filmy o Basi. To opowieści o 5-latce, która chodzi do przedszkola, ma pluszowego Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski i co chwilę przydarzają jej się niesamowite przygody.

,,Moje pierwsze wyjście do kina” to projekt, w którym w centrum zainteresowania są najmłodsi widzowie rozpoczynający dopiero przygodę z kulturą. Pierwsze wizyty w kinie wiążą się z dużymi emocjami, dla maluchów wszystko jest nowe i interesujące. Dlatego Kino Centrum do tych seansów przygotowuje się w szczególny sposób, zapewniając odpowiednie warunki dla dzieci:
- w sali kinowej nie ma całkowitej ciemności (światła jedynie przyciemnione)
- przyciszony dźwięk
- duża swoboda (możliwość  poruszania się z dzieckiem po sali, sala nie będzie też całkowicie wypełniona)
- nie obowiązuje całkowita cisza podczas seansu
- przed seansem nie są wyświetlane reklamy
- prezentujemy krótkie filmy, które z pewnością nie zmęczą małych widzów.

Nasz projekt to również okazja, by nauczyć dziecko jak się zachowywać w kinie: kupić bilet, pokazać pani przy wejściu do sali, powiedzieć ,,dzień dobry”. Wszystko po to, aby w przyszłości kino czy teatr nie były dla dzieci miejscami obcymi, ale, by czuły się w nich swobodnie.

Cieszymy się, że rodzice korzystają z tej propozycji Kina Centrum i chętnie zabierają swoje pociechy do kina, dbając o ich rozwój kulturalny.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK