Kino pod gwiazdami zainaugurowało filmowe lato w mieście. Widzowie nie zawiedli, pogoda również. Na placu przed Konińskim Domem Kultury, w piątek 2 lipca, odbył się pierwszy z kilku zaplanowanych na to lato, seansów pod gwiazdami. Na ,,dobry start” obejrzeliśmy francusko-tunezyjską komedię ,,Arab Blues”.

,,Arab Blues” przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe.  Po latach życia w Paryżu Selma wraca do rodzinnego Tunisu, marzy aby otworzyć własną praktykę psychoterapeutyczną. Na miejscu okazuje się, że jej zawód i styl życia nawet krewnym wydają się podejrzane. Niezależna, niezamężna Selma jest solą w oku konserwatywnej rodziny i miejscowej władzy. W dżinsach i z papierosem w ustach przemierza ulice odkrywając po drodze nie tylko absurdy lokalnego prawa, ale i własną tożsamość. Charyzma i urok odtwórczyni głównej roli, Golshifteh Farahani (Paterson), sprawiają, że od początku kibicujemy terapeutce i jej pacjentom, którzy wreszcie przyznają sobie prawo do depresji, lęku i bycia sobą (opis: nowehoryzonty.pl)

Tego lata w ,,Kinie pod gwiazdami”, na placu przed Konińskim Domem Kultury, spotkamy się jeszcze trzykrotnie. 9 lipca obejrzymy belgijsko-francuską komedię ,,Kręcisz mnie”; 16 lipca spotykamy się na filmie ,,Jak być dobrą żoną” a 23 lipca obejrzymy europejską produkcję ,,Włoskie wakacje”.
30 lipca wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową Zatorze zapraszamy na pokaz filmu ,,Coś się kończy, coś zaczyna”. Na spotkanie z Kinem pod gwiazdami – nad Zatorzem, zapraszamy na plac przy ul. F. Chopina. Start o godz. 22.00.
W sierpniu natomiast Miasto Konin zaprasza na Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim. Pokazy odbędą 7,13 i 20 sierpnia. Początek o godz. 21.30.

Partnerami wydarzenia są: MeloRadio Konin, Stanley Food oraz LodoChatka.
Za tydzień do przyjaciół Kina pod gwiazdami dołączy nieCODZIENNY catering oraz Pizzeria K2.
Do zobaczenia przed dużym ekranem Kina pod gwiazdami już 9 lipca.

 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK