,,Jak być dobrą żoną” francuska komedia ze znakomitą rolą Juliette Binoche to kolejny z filmów, który zobaczyliśmy w ramach projektu ,,Kino pod gwiazdami”. W piątek, 16 lipca, po raz kolejny plac przed Konińskim Domem Kultury wypełnił się widzami. Dopisała pogoda i humory.

Dzięki naszym partnerom: niecodzienny Catering i LodoChatka, było także coś dla ciała. Degustacja lodów i pizzy (Pizzeria K2 Zatorze) sprawiła, że nie tylko komary miały pełne brzuszki.
,,Jak zostać dobrą żoną” opowiada historię Paulette (Juliette Binoche), która wraz z małżonkiem prowadzi prywatną szkołę dla dziewcząt. To w niej nastolatki uczą się, jak być perfekcyjną żoną i panią domu.
Po nagłej śmierci męża Paulette odkrywa, że szkoła jest na skraju bankructwa i ona sama musi wziąć sprawy w swoje ręce. Sytuacji nie ułatwiają feminizm i rewolucja seksualna, które z dnia na dzień zmieniają społeczeństwo i świat dookoła. Aby ratować szkołę, Paulette łączy siły ze swoją pierwszą miłością – André (Edouard Baer), ekscentryczną szwagierką – Gilberte (Yolande Moreau) oraz surową zakonnicą Marie-Thérèse (Noémie Lvovsky). Nieoczekiwanie jednak sama zaczyna mieć wątpliwości co do własnych poglądów i przekonań.
 
Za tydzień, w piątek 23 lipca, w Kinie pod gwiazdami zobaczymy angielsko-włoską produkcję ,,Włoskie wakacje”. Początek projekcji, także o godz. 22.00.
Malownicza wioska w Toskanii, lokalne wino, najlepsze risotto i włoskie słońce, które zmienia wszystko. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce? Jednak główni bohaterowie filmu wcale nie zamierzają się zachwycać otoczeniem. Robert (Liam Neeson) wraz z synem przyjeżdżają do Włoch, by sprzedać rodzinną willę. Obaj chcą jak najszybciej załatwić sprawę, podpisać odpowiednie papiery i wrócić do swojego londyńskiego życia. Wszystko jednak komplikuje się, gdy na miejscu zamiast pięknego domu, który zapamiętali, zastają kompletną ruinę. Robert i Jack będą musieli spędzić razem więcej czasu niż zakładali i przeprowadzić gruntowny remont, aby sprzedać posiadłość. Z każdym kolejnym dniem Robert i Jack przekonują się, że tu czas płynie inaczej, to co wydawało się ważne, może poczekać, a Toskania to miejsce, w którym być może warto spróbować wszystkiego od nowa. 
 
30 lipca Kino pod gwiazdami zagości na osiedlu Zatorze. Na placu przy ul. Chopina o godz. 22.00 pokażemy film ,,Coś się kończy, coś zaczyna”. Partnerem wydarzenia będzie Spółdzielnia Mieszkaniowa Zatorze.

W sierpniu kino plenerowe przenosi się na starówkę. Na Bulwarze Nadwarciańskim 6,13 i 20 sierpnia o godz. 21.30 pokażemy same ,,Dobre Filmy”: Złodziejaszki (Japonia 2018); Miś (Polska 1980) oraz Joker (Kanada/USA 2019).

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK