Inspirowany poezją T. S. Eliota wędrujący spektakl uliczny PEREGRINUS Teatru KTO z Krakowa gościł w Koninie. Spektakl odbył się w ramach projektu ,,Otwórz okno na kulturę”. Wydarzenie gościło w sobotę, 17 lipca, na osiedlu Sikorskiego.
Spektakl pokazuje dzień z życia współczesnego Everymana. W efektownej wizualno-choreograficznej formie, z groteskowym przymrużeniem oka, dotkliwie obnaża pułapki współczesnego świata, w które masowo dajemy się łapać (opis ze strony Teatru KTO).
Współczesny Everyman zawieszony jest między domem a pracą w korporacji. Świat Peregrinusa to konsumpcja, smutek i cyfrowy świat.
 
Kolejne spotkanie z teatrem w przestrzeni miasta odbędzie się na osiedlu Zatorze, 24 lipca. Do teatru zapraszamy szczególnie młodych widzów. Do Konina przyjedzie bowiem Klinika Lalek.

Organizator projektu „Otwórz okno na kulturę”: Miasto Konin.
Współorganizatorzy: Spółdzielnia Mieszkaniowa Zatorze, Konińska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa im. gen. Sikorskiego, Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Koninie, Koniński Dom Kultury, III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Koninie, Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie, Miejski Zakład Komunikacji w Koninie, Przedszkole nr 4 „Biały konik” w Koninie. 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK