Konin otrzymał AED – automatyczny zewnętrzny defibrylator. Urządzenie ratujące życie umieszczone jest przy głównym wejściu do Konińskiego Domu Kultury. Przekazanie defibrylatora władzom Miasta Konina odbyło się podczas eventu ,,Bezpieczna Autostrada” w sobotę, 31 lipca przed KDK.
 

Wydarzenie w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Bezpieczna Autostrada” zorganizowały w Koninie Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi przy współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Celem było rozpowszechnienie wśród użytkowników dróg wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu oraz udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku.

Już od 10.00 na placu przed KDK odbywały się pokazy pierwszej pomocy, mieszkańcy mogli sprawdzić refleks, ostrość wzroku, wykonać podstawowe badania jak pomiar ciśnienia, tętna, saturacja, poziom cukru. Była też strefa edukacyjna dla dzieci oraz strefa relaksu ze specjalistycznym masażem relaksacyjnym. Chętni mogli również założyć alko i narkogogle i przekonać się jakie są reakcje po spożyciu alkoholu i narkotyków.

O 12.00 organizatorzy eventu ,,Bezpieczna Autostrada” przekazali miastu AED – automatyczny defibrylator zewnętrzny. Urządzenie odebrał zastępca prezydenta Konina, Witold Nowak. Defibrylator umieszczony został na ścianie zewnętrznej przy głównym wejściu do KDK. Nie zabrakło również pokazu pierwszej pomocy z udziałem wiceprezydenta Nowaka, który miał okazję zaprezentować działanie AED.

- Dziękuję za przekazanie miastu defibrylatora. To podnosi poziom bezpieczeństwa mieszkańców Konina, o który staramy się dbać każdego dnia. Cieszę się, że ten sprzęt u nas jest, natomiast mam nadzieję, że nigdy nie trzeba będzie go użyć – mówił zastępca prezydenta Konina, Witold Nowak.

Automatyczny defibrylator zewnętrzny to specjalistyczne, skomputeryzowane urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia.

Warto dodać, że kampania ,,Bezpieczna Autostrada” ma charakter ogólnopolski i jest przeprowadzana w dwunastu miastach w Polsce oraz na autostradach A1 i A2 (w Miejscach Obsługi Podróżnych MOP), gdzie organizowane są pokazy pierwszej pomocy oraz krótkie zabawy edukacyjne dla dzieci i dorosłych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK