Japoński dramat „Złodziejaszki” w reżyserii Hirokazu Koreeda rozpoczął cykl spotkań z kinem ,,Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim. Nie zawiodła publiczność i pogoda.

,,Złodziejaszki’’ to opowieść o trzypokoleniowej rodzinie, która utrzymuje się z drobnych kradzieży i dorywczej pracy. Pewnego dnia trafia do nich bezdomna dziewczynka, której postanawiają zapewnić dach nad głową. Film zdobył Złotą Palmę na festiwalu w Cannes, był też nominowany do Oscara.

W piątek 13 sierpnia o godz. 21.30, na dużym ekranie na konińskim bulwarze zobaczymy kultową komedię Stanisława Barei „Miś”, opowiadającą o absurdach życia w Polsce Ludowej. Film będzie swego rodzaju zapowiedzią sobotniej imprezy przygotowanej przez Fundację CODA, której towarzyszyć będzie hasło „zBarejowany Konin czyli powrót do przeszłości”.

Cały cykl zakończy mocny, nagrodzony Oscarami dla najlepszego aktora pierwszoplanowego i za najlepszą muzykę dramat psychologiczny „Joker” z doskonałym w tytułowej roli Joaquinem Phoenixem. Film został okrzyknięty przez krytyków najlepszym filmem 2019 roku. Tego nie można przegapić. „Joker” 20 sierpnia o 21.00 na Bulwarze Nadwarciańskim.

Organizatorami „Dobrych Filmów na Bulwarze Nadwarciańskim” są: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury i Młodzieżowa Rada Miasta Konina. 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK