Warsztaty taneczne, muzyczne, plastyczne oraz filmowe organizowane w te wakacje w Konińskim Domu Kultury przyciągnęły setki młodych osób.

W zajęciach z instruktorami Katarzyną Mijakowską, Martą Merdzińską, Anną Charniei, Mirosławem Grzanką, Jackiem Szczepankiewiczem, Andrzejem Mosiem i Grzegorzem Ambroziakiem wzięli udział artyści w wieku od 6 do 18 lat. Z wakacyjnej oferty KDK skorzystali także dorośli. Na otwarte próby zaprosił ich zespół Agharta, prowadzony przez Ireneusza Rysia i zespół wokalny Fantazja pod kierownictwem Mirosława Grzanki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty tańca towarzyskiego prowadzone przez Annę Charniei.

- Wakacyjne spotkania z dziećmi i młodzieżą to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu w mieście. To również okazja dla instruktorów, by z grona osób biorących udział w warsztatach ,,wyłowić” uzdolnione dzieciaki. Wakacje z KDK miały jednak jeden cel – zachęcić młodych do artystycznej aktywności, sprawić by chętniej korzystały z kulturalnej oferty miasta – mówi Mirosław Grzanka, z-ca kierownika działu artystycznego w KDK.

Podczas warsztatów młodzi artyści mieli okazję poznać nowe techniki tańca, poznać podstawy gry na keyboardzie, lepić z gliny oraz zobaczyć jak wygląda praca filmowca, w tym organizacja kina pod gwiazdami. Wielu z nich wzięło także udział w nagraniach filmów promujących działalność KDK.

Wszystkim uczestnikom naszej wakacyjnej przygody dziękujemy za udział w zajęciach. Życzymy Wam udanego nowego roku szkolnego. Do zobaczenia za rok.
Warto przypomnieć, że warsztaty artystyczne organizowane w KDK, były nieodpłatne.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK