W trochę innych, niż do tej pory, okolicznościach przyrody odbył się pokaz filmu ,,Joker”. Dobrym Filmom na Bulwarze Nadwarciańskim towarzyszył zlot food trucków, który zagościł nad Wartą w ramach Jarmarku św. Bartłomieja. ,,Joker” w reżyserii Todda Phillipsa zdobył dwa Oscary. Statuetki przyznano Joaquin Phoenixowi dla najlepszego aktora pierwszoplanowego oraz twórcą muzyki, uznając ją za najlepszą spośród nominowanych.
Film opowiada historię jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera. Przedstawiony przez Phillipsa obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście. (opis dystrybutora)

Przypomnijmy, że w ramach cyklu ,,Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim” obejrzeliśmy także japoński dramat ,,Złodziejaszki” oraz kultową polską komedię ,,Miś”.

Organizatorami „Dobrych Filmów na Bulwarze Nadwarciańskim” byli: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury i Młodzieżowa Rada Miasta Konina.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK