104 wokalistów zobaczymy i usłyszymy w 43. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Jury przesłuchało i obejrzało blisko 400 prezentacji z kraju i z zagranicy.

Przesłuchania wokalne do Festiwalu odbyły się w Konińskim Domu Kultury (1-3 marca).  - Bardzo pozytywnie zaskoczył nas poziom prezentacji wokalistów biorących udział w przesłuchaniach do 43. MDFPiT w Koninie - twierdzą zgodnie jurorzy.

Jestem zachwycona różnorodnością, wyborem utworów oraz talentem młodych artystów - mówi dr hab. Anna Kamalska. Regulamin Festiwalu jest ,,nieubłagany” i nie mogliśmy zakwalifikować wszystkich. Każdy wokalista, który zgłosił się do przesłuchań, jest cudowny. Proszę byście za rok ponownie się pojawili w przesłuchaniach - dodaje Anna Kamalska.

W przesłuchaniach do Festiwalu wzięło udział blisko 400 wokalistów w wieku od 5 do 16 lat. Jak podkreśla Joanna Januszewska, największe wrażenie zrobili na niej wokaliści w wieku 9-11 lat. - Jestem pod ogromnym wrażaniem waszego talentu - dodaje.

Podczas czerwcowych przesłuchań, 71 wokalistów (kategorie wiekowe 9-11, 12-13 oraz 14-16 lat) zaśpiewa z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej. Orkiestrą pokieruje Paweł Zielak.

Przypomnijmy, że w jury tegorocznych przesłuchań wokalnych do 43. MDFPiT w Koninie zasiadali: dr hab. Anna Kamalska z Łodzi, Joanna Januszewska z Katowic, Paweł Zielak z Konina, kierownik muzyczny Orkiestry Festiwalowej. Sekretarzem jury była Joanna Sypniewska z Konińskiego Domu Kultury.

Listę wokalistów zakwalifikowanych do Festiwalu znajdziecie na stronie festiwaldzieciecy.pl

Biuro organizacyjne Festiwalu do 31 marca czeka obecnie na zgłoszenia zespołów tanecznych. Przesłuchania taneczne odbędą się 12 kwietnia, także w KDK.

43. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca odbędzie się w dniach 31 maja - 4 czerwca 2023r. Na Koncert Galowy zapraszamy na konińską starówkę w sobotę, 3 czerwca.

 

foto: M. Oliński

 

 

 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK