Różne techniki, różne style, inne spojrzenia na światło i barwy lecz ten sam przekaz - KobieTY.  W sobotę, 4 marca, Atelier KreDKa i Koniński Dom Kultury, zaprosili na wernisaż młodych plastyków, pracujących pod czujnym okiem Katarzyny Mijakowskiej. Na wystawie, którą w Konińskim Domu Kultury będzie można oglądać do piątku 10 marca, zobaczyć można czterdzieści prac 36 artystów.

 

Wystawę KobieTY będzie można w tym roku oglądać w dwóch miejscach. Do 10 marca zapraszamy do Strefy K KDK, a od 11 marca do przestrzeni Galerii Handlowej Ferio. Ekspozycja wzbogaci projekt Konin Miasto Kobiet.

- Chciałabym powiedzieć, że mam najlepsza pracę na świecie, a wszystko dzięki temu, że mogę z Wami pracować i podziwiać Wasz talent oraz rozwój, nie tylko artystyczny – mówiła do młodych tworców Katarzyna Mijakowska, instruktor KreDKi.

Prace młodych plastyków podziwiał również Robert Gapa, z-ca dyrektora Konińskiego Domu Kultury.

- Zazdroszczę Wam talentu. Podziwiam i jestem co roku pod ogromnym wrażeniem Waszej wrażliwości, ale i tego jak postrzegacie świat – podkreślał Robert Glapa.

Młodzi artyści nie ustają w swej pracy. Przygotowują się obecnie do wystawy, która uświetni obchody Dnia Ziemi oraz do wystawy podsumowującej ich roczną pracę. O terminach wernisaży będziemy oczywiście informować.

Partnerem wystawy KobieTY jest Galeria Handlowa Ferio Konin.

 Foto: Z. Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK