Takiego balu na Dzień Kobiet to w Koninie jeszcze nie było! 8 marca, nie tylko dla pań, zaśpiewał w Konińskim Domu Kultury, Ralph Kaminski. Koncert w Koninie to hołd oddany muzyce lat osiemdziesiątych.

Artysta zaśpiewał między innymi piosenki z ostatniej płyty: tytułową ,,Bal u Rafała”, ,, Duchy”, ,,Krystyna” czy ,,Planeta i ja”. Koncert Ralpha to nie tylko muzyka. Scena pełna była także tańca. Muzykowi towarzyszył zespół My Best Band In The World.

 

 

Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków. Artysta tworzy muzykę określaną jako pop alternatywny. Muzyk wydał 4 albumy: „Morze” (2016), „Młodość” (2019), ,,KORA” (2021) oraz najnowszy „Bal u Rafała” (2022). Pierwsze trzy uzyskały status „Złotej płyty”, a „Bal” jest na dobrej drodze do złota!

 

Twórczość Ralpha jest ciepło przyjmowana przez krytyków, a także przez branżę muzyczną, czego wyrazem były nominacje do nagrody Fryderyk 2020 dla „Młodości” i Ralpha jako producenta muzycznego oraz otrzymane Fryderyki 2022: „KORA” została uznana za najlepszą płytę w kategorii Piosenka Poetycka i Literacka, a sam Ralph otrzymał statuetkę jako Artysta Roku.

Najnowsza płyta Ralpha zatytułowana „Bal u Rafała” ukazała się 31 sierpnia. Album zawiera 10 autorskich kompozycji, za produkcję których odpowiada sam artysta. Artysta promuje obecnie płytę w salach koncertowych i na największych polskich festiwalach.  

Jak czytamy w opisie płyty: ,,Bal u Rafała" opowiada o tęsknocie za miłością, beztroskim życiem i wolnością. To refleksja nad dzieciństwem oraz pędzącym czasem. Jednym z głównych motywów jest taniec, który przeplata się w tekstach i muzyce.

 

Foto: Marcin Oliński KDK

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK