Film ,,Skarb Mikołajka” obejrzeli uczniowie klas 1-3 szkół z Konina, Rychwała i Liśca Wielkiego oraz SOSW z Konina i Rychwała podczas Akademii Filmowej w Kinie Centrum 16 maja. Temat spotkania brzmiał ,,Dlaczego obawiamy się zmian?”.

 

Dzieci miały wiele do powiedzenia na temat sytuacji, gdy np. w klasie pojawia się nowy uczeń, czy w domu nowy członek rodziny – słodki bobas. Z edukatorką Iwoną Cichocką rozmawiały o emocjach, które w takich sytuacjach im towarzyszą oraz o tym, co można zrobić, by pomóc komuś nowemu w naszym otoczeniu.

Uczestnicy Akademii Filmowej obejrzeli film ,,Skarb Mikołajka”, niesamowitą i zabawną opowieść z morałem o Mikołajku, który ma przeprowadzić się z rodzicami na dalekie południe. Chłopiec nie wyobraża sobie życia bez paczki swoich najlepszych kolegów. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę.

Młoda publiczność nagrodziła film brawami. Ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym z uczniami z klas 1-3 odbędzie się 14 czerwca o 9.15. Będziemy oglądać film ,,Pan Patryk i morski potwór” oraz rozmawiać o wakacjach, które są czasem poznawania nowych miejsc i kultur.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK