Trudny, ale bardzo ważny temat dotyczący uzależnień podjęli uczniowie szkół ponadpodstawowych uczestniczący w Akademii Filmowej w Kinie Centrum. Obejrzeli też film ,,Powrót do tamtych dni” – to polska produkcja z Maciejem Stuhrem i Weroniką Książkiewicz w rolach głównych.

 

Z edukatorką Iwoną Cichocką młodzież rozmawiała na temat ,,Rodzina wobec problemu uzależnienia”. Czym jest uzależnienie, kto jest osobą współuzależnioną, w jaki sposób możemy pomóc i kiedy powinna zapalić nam się czerwona lampka, że osoba nam bliska ma problem z alkoholem czy narkotykami?

Uczniowie obejrzeli film ,,Powrót do tamtych dni”. To opowieść o 14-letnim Tomku, którego tata wraca do domu po latach spędzonych w USA i oprócz pieniędzy przywozi chorobę alkoholową, która stopniowo niszczy rodzinę.

Dodajmy, że Akademia Filmowa w Kinie Centrum to wyjątkowy projekt, który ma zarazić uczniów miłością do kina, rozwijać ich wyobraźnię, prezentować wartościowe filmy i oferować rozmowę o sytuacjach, czasami trudnych, z którymi borykają się młodzi ludzie. Nauczyciele zaś mają możliwość realizowania podstawy programowej w atrakcyjnej formie i otrzymują narzędzia do ciekawych dyskusji prowadzonych z uczniami. 

Kolejne spotkanie w Akademii Filmowej w Kinie Centrum dla szkół ponadpodstawowych odbędzie się 13 czerwca o 8.30. Obejrzymy film ,,Lada dzień” i będziemy rozmawiać o emigracji, która jest wyzwaniem współczesnego świata.

 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK