Ostatnia w kwietniu Akademia Filmowa KinoSzkoła to fantastyczne spotkanie z przedszkolakami oraz z klasą 8 ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Koninie.

 

Akademia Filmowa KinoSzkoła odbyła się 19 kwietnia. Od rana spotkaliśmy się z dziećmi z Przedszkola Sportuś, Przedszkola nr 31, Przedszkola nr 12 oraz Przedszkola nr 2 w Koninie. Spotkania z przedszkolakami są jednymi z naszych ulubionych, to przemiłe i pełne wrażeń zajęcia w kinie. Składają się na nie trzy krótkie filmy oraz zabawy z edukatorem związane z tematem spotkania. Tym razem temat był również jednym z ulubionych: Przyjaciele z natury – zwierzęta potrzebne człowiekowi.

Edukatorka KinoSzkoły, Iwona Cichocka, była pod wrażeniem tego, jak dużą wiedzę na temat zwierząt mają nasze przedszkolaki.

Po zajęciach na młodych widzów czekała niespodzianka – spotkanie z Kicią Kocią, z którą dzieci mogły przybić piątkę i zrobić zdjęcie.

Następnie Akademię Filmową odwiedziła klasa 8 ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Koninie z nauczycielem Robertem Goździkiem, któremu zależało, by tuż przed egzaminem ósmoklasistów jego uczniowie poznali techniki walki ze stresem. Tematem spotkania była Sylwoterapia i mind-fulness, jako sposoby redukcji napięcia i stresu. Uczniowie obejrzeli też film ,,Serce dębu”. Mamy nadzieję, że młodzież wykorzysta to, czego nauczyła się na zajęciach i ze spokojem podjedzie do egzaminów. Wszystkim życzymy powodzenia!

Kolejne spotkania w Akademii Filmowej już w maju! Do zobaczenia w Kinie Centrum.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK