Formacja Body&Soul działająca w Konińskim Domu Kultury pod kierunkiem Grzegorza Ambroziaka wystąpiła na międzynarodowych zawodach break-dance RUHRPOTT BATTLE w Herne (Niemcy, 1-6 grudnia 2004 r.). Do Niemiec wyjechało 10 tancerzy, w tym 2 dziewczyny.

W zawodach miał także wziąć udział zespół Non Toper Mielonka (skład ogólnopolski). Członkowie tej grupy w ostatniej chwili zrezygnowali z tej możliwości.

Ruhrpott Battle to Mistrzostwa Zagłębia Ruhry w tańcu break dance. Nasza reprezentacja wystąpiła w kategorii bitew 2 vs. 2 (półfinał) i zdobyła w nich piąte miejsce, ustępując zespołowi Meltin Force Crew z Francji, który w 2002 r. zdobył tytuł wicemistrza podczas Battle of the Year World. W czasie kilkudniowego pobytu w Herne zawodnicy zwiedzali miasto (w drodze powrotnej także Dorttmundt), udali się też z wizytą do jego burmistrza. Przede wszystkim jednak obserwowali innych i ćwiczyli. – Plusem było to, że mogliśmy oglądać przygotowania oraz sam turniej od kuchni – powiedział Grzegorz Ambroziak, opiekun grupy. – Dla mnie jako organizatora imprez break dance te obserwacje były niezwykle cenne. Nie chodzi tylko o możliwość zaprezentowania się i konfrontację. Ważne jest również, by zobaczyć jak takie imprezy organizują inni. Tym bardziej, że były to mistrzostwa międzynarodowe – dodał Grzegorz Ambroziak.

Zawodnicy występowali w kliku kategoriach: walk 4 vs. 4, walk 2 vs. 2 oraz 1 vs. 1 (tzw. ‘locking battle’, czyli bitwa kluczowa). W jury zasiadali: Joker (Niemcy, Düsseldorf), TaffKid (Niemcy, Schweiz), Mikel (FlyingSteps/Niemcy, Berlin) oraz Sherlock (Holandia). Faworytami zawodów byli Francuzi. Członkowie konińskiej grupy Body&Soul mieli okazję uczestniczenia w warsztatach z udziałem właśnie zawodników z Francji, jak również z Hiszpanii i Niemiec. Właściwy turniej odbył się 4 grudnia 2004 r., dzień wcześniej zostało zorganizowane ‘warm party’, które zwykle poprzedza turnieje. Na parkiecie spotykają się wszyscy: dj’c (FlexCino, Abrock), mc’s, zawodnicy. W Herne wystąpił także koniński mc Rado. Udział polskiej grupy w międzynarodowych mistrzostwach Ruhrpott Battle był możliwy dzięki dofinansowaniu z fundacji Deutsch-Polnisches Jugendwerk w Poczdamie, która sprawuje patronat nad wymianą młodzieży z Polski i Niemiec.

Więcej informacji na temat drużyn:

www.ruhrpottbattle.de
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK