Pokaz filmu „Hobbit. Niezwykła podróż” rozpoczął cykl projekcji najnowszego filmu Petera Jacksona w Kinie Studyjnym „Centrum”.

Przygody rodu śmiałych Krasnoludów i zaplątanego w ich sprawy Hobbita, Bilbo Bagginsa, które oglądali podczas premiery widzowie i zarazem fani książki J.R.R. Tolkiena – „Hobbit, czyli tam i z powrotem” (1937), będzie można śledzić dalej. Seanse potrwają aż do 17 stycznia. Pokaz specjalny, związany  premierą, odbył się we współudziale ze stacją radiową „Konin”.

Przedpremierowo film został pokazany na Nowej Zelandii, w Wellington, rodzinnym mieście reżysera Petera Jacksona. To niewielkie miasteczko opanowała istna euforia związana z opowieścią o hobbicie. Czy tak samo stanie się w innych miejscach globu, zobaczymy. Jeśli chodzi o Bilbo Bagginsa, nie jest bohaterem szczególnym: siedzi w fotelu, popala fajeczkę, czyta książki, prowadzi spokojne życie, niczym nie różniąc się od swoich pobratymców. Trochę fermentu w jego życie i naturę wprowadza dopiero niejaki Gandalf. Morał z tego taki, że prawdy o sobie samym można się dowiedzieć tylko wtedy, gdy opuści się własną bezpieczną przestrzeń. To właśnie czarodziej Gandalf uparł się, aby Bilbo, niezbyt odważny, niezbyt mężny hobbit, odmienił losy krasnoludów, których okrutny smok Smaug pozbawił miejsca na ziemi, odbierając im ojczysty dom. Jednego poza odwagą nie można mu jednak odmówić: sprytu, dzięki któremu z każdej opresji, nie używając siły, wychodzi cało, ratując przy tym życie innych. Początkowo niechętne hobbitowi, doceniają go w końcu waleczne krasnoludy, na czele z swym królem Thorinem. Istotną rolę odegra też dopiero co odebrany podstępem Gollumowi magiczny pierścień. Książka J.R.R. Tolkiena, na podstawie której powstał film, stanowi przecież prolog do „Władcy pierścieni”, dobrze już znanego kinowej publiczności na całym świecie. Czym więc zaskoczą nas jeszcze kolejne dwie planowane części filmowego prequela "Hobbit. Niezwykła podróż"? Na razie, w finale tej pierwszej, smok Smaug Samotnej Góry robi do widzów tzw. oko…

Zarówno powieść Tolkiena, jak obraz Jacksona stanowią opowieść o poszukiwaniu samego siebie, o różnicach, które nie tylko dzielą, ale mogą pomagać patrzeć na sprawy inaczej, o świecie magii, wróżek, elfów, czarodziejów, o mocy dobra i zła. Nic dziwnego, bo książka powstała pod wpływem staroangielskich legend, szczególnie ukochanych przez twórcę sagi o hobbitach.

Film „Hobbit. Niezwykła podróż” można oglądać w Kinie Studyjnym „Centrum” w formacie 2D i 3D, podczas seansów dopołudniowych z polskim dubbingiem oraz popołudniowych z napisami. W polskiej wersji językowej w rolę najważniejszych postaci wcielili się m.in. Wiktor Zborowski, Borys Szyc, Danuta Stenka, Jan Janga-Tomaszewski, Zdzisław Wardejn, Rafał Fudalej, Kazimierz Kaczor, Leon Charewicz, Aleksander Bednarz, Artur Dziurman, Marek Frąckowiak, Wiesław Komasa i inni.

Podczas seansu 28 grudnia 2012, któremu towarzyszyła akcja „Radio w Centrum. Ale Kino”, dyrektor KDK Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz i dyrektor Radia „Konin” Aneta Kwiatkowska rozlosowały wśród widzów książki-przewodniki wydane przez MAWI – „Konin. Licheń Stary. Ślesin” oraz 3 vouchery uprawniające do udziału w wybranych pokazach Kina Studyjnego „Centrum” do końca marca 2013.

Wśród szczęśliwych posiadaczy takiego vouchera znaleźli się m.in. wierni widzowie imprez i pokazów kinowych, którzy tego dnia obchodzili 37 rocznicę swojego ślubu! (imiona i nazwiska do wiadomości redakcji). Gratulujemy serdecznie. Kawę i herbatę dla gości ufundowała tradycyjnie Restauracja „Młynek”. Szczegółowy harmonogram dalszych projekcji znajdziecie Państwo na stronie www.kdk.konin.pl/Kino.

HOBBIT” w Kinie „Centrum” – WARTO GO OGLĄDAĆ Z RODZINĄ!



Kadr z filmu Petera Jacksona "Hobbit. Niezwykła podróż". FilmWeb
 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK