f Akademia Filmowa KinoSzkoła w Kinie Centrum - Koniński Dom Kultury

Akademia Filmowa w Kinie Centrum w Konińskim Domu Kultury rozpoczęła kolejny rok działalności edukacyjnej! A tradycja ta jest ponad 20-letnia.

 

Serdecznie zapraszamy szkoły i przedszkola do współpracy przy tym wyjątkowym projekcie, w którym zarażamy dzieci i młodzież miłością do kina, prezentując wartościowe filmy i rozmawiając o ważnych dla nich tematach. 

Koniński Dom Kultury i Kino Centrum kolejny rok współpracują z Fundacją Rozwoju Kompetencji Medialnych i Społecznych ,,KinoSzkoła”.

- Prowadząc zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi rozbudzamy w nich nie tylko pasję do kina, ale przede wszystkim uświadamiamy im, jakie wartości są w życiu najważniejsze. Empatia, przyjaźń, harmonia, kontakt z naturą, szacunek dla drugiego człowieka oraz umiejętność radzenia sobie z różnymi emocjami, tworzą jakość naszego życia, naszej pracy. I tym chcemy dzielić się z innymi ludźmi – mówią twórcy programu KinoSzkoła: filmoznawcy, pedagodzy, edukatorzy medialni, animatorzy kultury. 

W gościnne progi Kina Centrum zapraszamy uczniów klas 1-3, 4-6 oraz 7-8 szkół podstawowych, a także szkoły ponadpodstawowe. Organizujemy również spotkania dla najmłodszych widzów – KinoPrzedszkole, które w ubiegłym roku szkolnym cieszyły się dużą sympatią przedszkolaków z Konina.

Warto dodać, że udział w projekcie to również wiele plusów dla nauczycieli. Mają oni możliwość realizowania podstawy programowej w atrakcyjnej formie i otrzymają narzędzia do ciekawych dyskusji prowadzonych z uczniami. 

Zachęcamy do kontaktu z koordynatorem projektu. Wystarczy wypełnić i przekazać nam kartę zgłoszenia, by stać się częścią jedynego w swoim rodzaju projektu edukacyjnego.

Wszelkie informacje, nowy katalog, karta zgłoszenia, a także relacje ze spotkań w Akademii Filmowej, można znaleźć na stronie internetowej kdk.konin.pl w zakładce KinoSzkoła.

Do zobaczenia w Kinie Centrum!

 

Karta zgłoszenia i katalog na nowy sezon 2023/2024

koordynator Akademii Filmowej

w Kinie Centrum w KDK

Joanna Sypniewska,

tel. 509698116, 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 


Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

 


 

REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK