f Jubileuszowy koncert Ad Libitum - Koniński Dom Kultury

Koniński Dom Kultury i Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum zapraszają na Koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia istnienia zespołu. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 19 listopada o godz. 17.00.

 

Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum działa w ramach amatorskiego ruchu artystycznego. Powstał z pasji wspólnego muzykowania i wykonywania muzyki kameralnej, by swoimi występami uświetniać zarówno spotkania kulturalne jak i okolicznościowe.

Oficjalnie swoją działalność artystyczną pod obecną nazwą zespół rozpoczął w marcu 2013 roku w Konińskim Domu Kultury. Program zespołu nieustannie się poszerza i obejmuje wiele rodzajów muzyki, od utworów klasycznych aż po rozrywkowe.

- Są to kompozycje oryginalne oraz opracowania znanych i popularnych utworów. Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum, tworzą absolwenci szkół muzycznych, a także wyższych uczelni muzycznych – mówi Mirosław Grzanka, kierownik artystyczny zespołu.

Ad Libitum uczestniczy w wielu różnych przedsięwzięciach artystycznych i imprezach kulturalnych organizowanych dla mieszkańców Konina, ale także poza granicami miasta. Warto przypomnieć, iż w listopadzie 2017 roku w Parafii św. Wojciecha w Koninie podczas jubileuszowego X Tryptyku Zaduszkowego „Nie wszystek umrę…” zespół wystąpił wspólnie ze światowej sławy skrzypkiem Vadimem Brodskim. Ad Libitum uświetnia również Salony Poezji w Konińskim Domu Kultury, brał udział w koncertach Muzyka w Ratuszu – Prezydent Miasta Konina zaprasza. Do udziału w swoich koncertach zespół zaprasza także muzycznych przyjaciół, poszerzając tym samym możliwości wykonawcze jak i repertuarowe.

Obecny skład  zespołu Ad Libitum:

Mirosław Grzanka i Krystian Panfil – I skrzypce

Paulina Wawrzyniak, Robert Gaertner – II skrzypce

Klaudia Larus, Zuzanna Figaj, Mateusz Siwek – altówka

Anna Grajek – wiolonczela

Podczas Koncertu Jubileuszowego wspólnie z Ad Libitum zagrają gościnnie Przyjaciele zespołu:

Wiktoria Kleczkowska i Kinga Wysocka – I skrzypce

Monika Grzebielucha, Maria Wróbel, Nikola Gaertner i Wojciech Woźniak – II skrzypce

Małgorzata Rachwalik – altówka

Agata Wiśniewska – wiolonczela

Szymon Wieczorkiewicz – kontrabas

Michał Ziobrowski – fortepian

Wystąpią również Przyjaciele zespołu – soliści

Maciej Pietryk – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie w klasie gitary pod kierunkiem Andrzeja Majewskiego oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie studiował gitarę w klasie Piotra Lemańskiego. Laureat wielu konkursów gitarowych. Występował na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, współpracował m.in. z Grażyną Łobaszewską, Markiem Piekarczykiem, Mieczysławem Szcześniakiem. Gra utwory klasyczne, latynoamerykańskie i liczne transkrypcje muzyki rozrywkowej.  

Dawid Kwieciński – tenor liryczny. Solista Teatru Wielkiego w Łodzi. Współpracuje również z Operą Nova w Bydgoszczy, operą Bałtycką, a także teatrami operowymi i filharmoniami w Polsce i na świecie. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie profesora Krzysztofa Bednarka. Szkolił się u wspaniałych śpiewaków operowych takich jak: Jerzy Wolniak, Ryszard Karczykowski, Udo Reinemann czy Claudia Visca.

 

Koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia Konińskiego Kameralnego Zespołu Smyczkowego Ad Libitum w niedzielę, 19 listopada o godz. 17.00. Bilety: 20 zł, do nabycia w kasie KDK i przez stronę internetową kdk.konin.pl.

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK