Dwadzieścioro młodych detektywów starało się odgadnąć kryminalną zagadkę podczas projektu Dzieciaki w Centrum w Konińskim Domu Kultury. Podejrzani byli wszyscy instruktorzy! Kto ukradł obraz, dlaczego to zrobił i czy uda się odzyskać dzieło? Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.
 

Niedzielny projekt ,,Dzieciaki w Centrum” (27 września) rozpoczął się projekcją filmu z kryminalną zagadką - ,,Tarapaty 2”. Następnie dzieci wybrały się na warsztaty filmowo-artystyczne prowadzone przez instruktorów z KDK. W tym czasie rodzice wrócili do Kina Centrum i obejrzeli film ,,25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

Warsztaty rozpoczęły się szokującym odkryciem: okazało się, że ze sztalugi zniknął obraz! Dzieci miały za zadanie przez całe warsztaty bacznie obserwować instruktorów. Każdy był podejrzany i każdy miał jakieś tajemnice! Dzieci świetnie się bawiły na zajęciach ruchowych i plastycznych oraz podczas kalamburów, a przy okazji nie spuszczały oka z instruktorów: Anny Cherniei, Marty Merdzińskiej i Grzegorza Ambroziaka.
Na koniec okazało się, że najbardziej podejrzany był Grzegorz Ambroziak. I dzieci nie myliły się. Film z monitoringu wyraźnie wskazał, że to właśnie on ,,zwędził” obraz. Oczywiście wszyscy zrozumieli, że była to tylko zabawa, a cała historia z kradzieżą obrazu została wymyślona na potrzeby naszych warsztatów.

Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” Koniński Dom Kultury i Kino Centrum organizują wspólnie z siecią kin Europa Cinemas. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” zakłada edukację filmową przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Kolejna odsłona projektu za miesiąc.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK