Liwia Kasprzak z formacji FUKS JUNIORS TEAM z Konińskiego Domu Kultury dotarła do półfinałów Krajowych Mistrzostwach Polski International Dance Organization, będących eliminacjami do mistrzostw świata i Europy. Sukces to tym większy, że koninianka wystartowała po raz pierwszy w kategorii jazz dance solo. Liwię do startu przygotowała Klaudia Dutkiewicz.


Mistrzostwa odbyły się 10 kwietnia 2016 r. w Wałbrzychu. Liwia w swojej kategorii wiekowej (do 11 lat) rywalizowała z prawie 50. solistkami; po prezentacji w programie krótkim, awansując w kolejnych rundach, dotarła do półfinału. – W tej rundzie, walcząc ze ścisłą czołówką tancerek z Polski, Liwia zaprezentowała się świetnie, choć brakło naprawdę niewiele, aby dostać się do finału. Ostatecznie zakończyła zmagania jako druga tancerka za finałem, plasując się na ósmym miejscu w Polsce! Bardzo nas cieszy jej ogromny sukces – mówił Jacek Szczepankiewicz, instruktor tańca w KDK.

Choreografię dla Liwi opracowała Klaudia Dutkiewicz, instruktorka zespołu FUKS, która również przygotowała tancerkę do występu. 

Przy okazji dodajmy, że formacja FUKS, w której tańczy Liwia, dotychczas kojarzona głównie z disco dance, zaczyna zmieniać profil, a w zasadzie do dotychczasowych elementów disco zaczyna wprowadzać elementy układów jazzowych i modern dance. – Rozwijamy się, nabieramy nowych umiejętności, to normalne. Mam nadzieję, że wkrótce powstanie wręcz FUKSowa formacja jazzowa – informuje Szczepankiewicz.

Na razie szlaki przeciera, z pięknym skutkiem na szczeblu krajowym, 10-letnia Liwia Kasprzak. Gratulujemy!


foto: J. Szczepankiewicz
 

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK