Tancerze z grupy FUKS działającej w Konińskim Domu Kultury rywalizowali w Krajowych Mistrzostwach Polski Disco Dance, Disco Freestyle, Street Dance Show & Techno. Tym samym zdobywają kolejne doświadczenia konkursowe.


Tancerze z Konina zaprezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych: do 11 lat i w kategorii 12-15 lat.
– Mała grupa FUKS I na tego typu imprezie wystąpiła po raz pierwszy – mówi Jacek Szczepankiewicz, instruktor FUKS. – Mimo ogromnego strachu przed utytułowanymi zespołami, małe Fuksiaczki pokazały charakter i awansowały do finału w kategorii do lat 11-stu. W finale, mimo, iż zatańczyły bardzo dobrze, uplasowały się na siódmej pozycji – dodaje Jacek Szczepankiewicz.
W kategorii 12-15 lat Konin reprezentowała małe grupy Disco Dance Juniorów. Wśród ogromnej konkurencji młodsi uczestnicy FUKS TEAM zajęli pierwsze miejsce za finałem – plasując się na 9 pozycji. Nieco słabiej poszło starszym juniorkom, które zostały sklasyfikowane na 14 miejscu.
W finale formacji Disco Dance do 11 lat zatańczyła formacja FUKS I, która zajęła 6 miejsce.
Formacji FUKS JUNIORS TEAM w kategorii 12-15 lat sklasyfikowana została natomiast na 9 miejscu.

Krajowe Mistrzostwa Polski Disco Dance, Disco Freestyle, Street Dance Show & Techno odbyły się 5-6 marca 2016 r w Zielonce koło Warszawy.
Tancerze z Konińskiego Domu Kultury reprezentowali Konin. Instruktorami grupy są Klaudia Dutkiewicz i Jacek Szczepankiewicz.
- Mimo iż z mistrzostw nie wróciliśmy z medalami, to udział w konkursie był dla młodych tancerzy okazją do sprawdzenia się w zmaganiach turniejowych i zdobycia nowego doświadczenia. Przed nami eliminacje do Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Chcemy zakwalifikować się do Festiwalu i oczywiście wypaść w nim jak najlepiej. To nasz cel na najbliższe tygodnie – podkreślają instruktorzy.

Foto: Archiwum zespołu

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK