Szalony taniec, malowanie na prześcieradle i dyskusje o filmach – ostatnia przed wakacjami akcja ,,Dzieciaki w Centrum’’ była wyjątkowo radosna. Czuć już było atmosferę zbliżającego się wielkimi krokami letniego wypoczynku.

 
Dobre filmy, warsztaty filmowo-artystyczne dla najmłodszych i wspaniała zabawa to stałe elementy projektu ,,Dzieciaki w Centrum’’. Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują go wspólnie z Europa Cinemas. To elitarna sieć europejskich kin, do której od 2013 roku należy Kino Centrum. Naszą misją jest  przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. ,,Dzieciaki w Centrum’’ to ulubiony projekt  miłośników filmów i dobrej zabawy z Konina. Na ostatnie przed wakacjami spotkanie z Dzieciakami w Centrum zaprosiliśmy w niedzielę, 27 maja.
 
Najpierw dzieci wspólnie z rodzicami obejrzały film animowany ,,Futrzaki ruszają na ratunek”. To opowieść o kocie – Maksiu, który marzy o karierze muzycznej i wielkiej sławie, ale wpada w tarapaty. Potem najmłodsi wybrali się na warsztaty filmowo-artystyczne, a rodzice wrócili do kina, by obejrzeć „Pozycję obowiązkową”, znakomitą komedię w znakomitej obsadzie aktorskiej.
 
W czasie, gdy rodzice oglądali film, dziećmi zajęli się instruktorzy. Nie zabrakło zajęć aktorskich, rozmów o powstawaniu filmów oraz akcji ,,Prześcierale’’. Na materiale dzieciaki malowały wszystko co kojarzy im się z filmami, projektem ,,Dzieciaki w Centrum’’ oraz zbliżającymi się wakacjami. Prześcierale opatrzone hasłem ,,Europa Cinemas. I love it!’’ trafi do naszego partnera w Londynie. Uczestnicy warsztatów okazali się również wspaniałymi tancerzami. Pod okiem instruktorek przygotowali układ taneczny i zaprezentowali go rodzicom. Występ odbył się na dużej scenie w sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury. Dla dzieci było to wielkie przeżycie!
 
Z uczestnikami projektu ,,Dzieciaki w Centrum’’ pracowały instruktorki: Elżbieta Gierasimow-Zakowany, Marta Konopacka i Klaudia Dutkiewicz.
 
To była ostatnia w tym sezonie artystycznym akcja ,,Dzieciaki w Centrum’’. Projekt wróci po wakacjach!

UDANYCH wakacji. Wracajcie zdrowi i opaleni.  


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Partnerzy KDK