Twórcy scenografii, operatorzy i aktorzy – wszyscy, którzy uczestniczyli w Warsztatach Filmowych w KDK zaprezentowali się na scenie i odebrali certyfikaty.

Warsztaty w ramach projektu ,,Kino do Tornistra’’ Koniński Dom Kultury realizował wspólnie z Europa Cinemas. Kino Centrum w KDK, jako jedyne w Koninie, należy do elitarnej sieci kin studyjnych od trzech lat. Naszym zadaniem jest promowanie kina europejskiego i edukacja filmowa dzieci i młodzieży.

W ramach autorskiego projektu ,,Kino do Tornistra’’ zorganizowaliśmy bezpłatne Warsztaty Filmowe. Do udziału zaprosiliśmy szkoły, które najaktywniej współpracowały z Kinem Centrum przez cały rok. Uczniowie pracowali na wierszu ,,Lokomotywa’’ Juliana Tuwima. Tworzyli scenografię, pracowali z kamerą i dźwiękiem. Ważne zadanie miała też grupa aktorska.

W piątek, 25 listopada odbyła się gala kończąca projekt. Na scenie zaprezentowali się wszyscy uczestnicy warsztatów. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 z opiekunem Jolantą Żukowską, ze Szkoły Podstawowej nr 9 z opiekunem Iwoną Intrys oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Kazimierzem Kazusiem, odebrali certyfikaty udziału w projekcie. Zaprezentowaliśmy też na dużym ekranie film, który powstał podczas warsztatów.

Na koniec wszyscy obejrzeli nową produkcję ,,Za niebieskimi drzwiami’’, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności. 

Oprócz warsztatów filmowych, w ramach projektu ,,Kino do Tornistra'' prezentowaliśmy (od wtorku, 22 listopada) świetne filmy. Europejskie produkcje opowiadały o przyjaźni, uczuciach, marzeniach, o tym, jak ważna jest rodzina. Dzięki dofinansowaniu z Europa Cinemas bilety na każdy z sześciu filmów kosztowały tylko 5 zł. 

Zapraszamy szkoły z Konina i regionu do udziału w projektach realizowanych przez KDK i Kino Centrum razem z Europa Cinemas. Przez najbliższy rok nie zabraknie kolejnych działań, które mają na celu promocję filmów europejskich oraz edukację filmową najmłodszych. 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Partnerzy KDK