W programie znalazły się cztery półgodzinne filmy zrealizowane przez młodych twórców niezależnych; „Sonda o mężczyznach” ( reż. Mateusz Głowacki ), „Dzień babci” ( reż. Miłosz Sakowski ), „Basen” ( reż. Krzysztof Pawłowski ), „Prześwity” ( reż. Karolina Ford ).
Mateusz Głowacki, świeżo upieczony absolwent Wydziału Radia I TV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w filmie „Sonda o mężczyznach” posłużył się prostą, dokumentalną formą sondy, czyli „przepytywania” szerokiej grupy kobiet, zadając im te same pytania, co sądzą o mężczyznach. W ten sposób powstał zbiorowy, psychologiczny, dosadny, celny i krytyczny portret… kobiet. Ten film, oprócz nagrody za najlepszy niezależny film dokumentalny na Multimedia HAPPY END w Częstochowie przyniósł autorowi wiele cennych nagród i wyróżnień na całym świecie i również w piątkowy wieczór został żywo przyjęty przez konińskich widzów. Warto dodać, że Mateusz Głowacki tym filmem powtórzył sukces sprzed kilku lat, kiedy jego „Sonda o kobietach” również została obsypana prestiżowymi nagrodami, w tym Grand Prix na OKFA w Koninie w 2013 roku.
Drugim filmem niezwykle żywo przyjętym w Koninie był „Dzień babci”, krótkometrażowy film fabularny Miłosza Sakowskiego, absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej, ze wspaniałą Anną Dymną w roli głównej. „Dzień babci” otrzymał w Częstochowie Złotą Rybę (tak się nazywa główna nagroda festiwalu Multimedia Happy End) oraz wiele innych nagród na imprezach polskich i zagranicznych. Właśnie uzasadnienie dla nagrody specjalnej w Cottbus trafnie opisuje umiejętności reżyserskie Miłosza Sakowicza: „…mądrze dysponując ograniczonym czasem stworzył kompletne postacie, które zaskarbiły sobie przychylność widzów. Film oparty na doskonałym scenariuszu idealnie łączy humor i dramatyzm”.
„Basen” Krzysztofa Pawłowskiego, absolwenta Szkoły Filmowej w Łodzi, powstał w Studio im. Andrzeja Munka w ramach programu „30 minut” wspierającego młodych twórców w drodze do debiutu reżyserskiego i w ub. roku na Festiwalu Filmowym w Gdyni w konkursie krótkometrażowych filmów fabularnych otrzymał nagrodę Multimedia Polska za „niepokorność twórczą”. To był chyba najmniej optymistyczny film pofestiwalowego zestawu, przejmująca opowieść o samotności i zagubieniu w zimnym świecie wielkich korporacji. W „Basenie” mini - kreację stworzył Adam Woronowicz. Obok niego na ekranie mogliśmy zobaczyć Agnieszkę Grochowską, a w jednym ujęciu pokazał się urodzony w Koninie Janusz Łagodziński.
„Prześwity” Karoliny Ford otrzymały w 2015 w Częstochowie nagrodę za najlepszy niezależny film fabularny. Ta nagroda wykazuje, że bez opieki artystycznej w szkole filmowej i bez wsparcia instytucji filmowych można wykreować własny, interesujący świat utrzymany w konwencji „realizmu magicznego”. W tym świecie, z dala od miasta i z dala od swojej młodości, w podupadającym wiejskim dworze żyje małżeństwo, które powoli oddala się od siebie. Szansą na odnowę w ich zwiazku jest przyjazd córki z narzeczonym, który jako student medycyny ma wyprowadzić starszego pan z tajemniczej choroby. Produkcja „Prześwitów” była możliwa między innymi dzięki prężnej Fundacji Tumult, organizatora festiwali Camerimage i specjalnego stypendium Prezydenta Torunia, które otrzymała młoda reżyserka („Prześwity” to dopiero jej drugi film).
Wieczór w Strefie K był też okazją do spotkania w Klubie Seniora AKF „Muza” i do zaprezentowania płyty DVD z filmem Andrzeja Mosia i Tristana Tomczaka „Filmowa kronika Muzy” zrealizowanym z okazji imponującego jubileuszu 40-lecia Amatorskiego Klubu Filmowego „Muza”. Ten dokument wyprodukowany przez Koniński Dom Kultury i Portal LM.pl po ponad dwóch latach od premiery został wydany na DVD przez Konińską Fundację Kultury.
Koncert ,,Z miło..
Przegląd DEBIUTY ..
Przegląd Polskich..
Na początku grudn..
Mikołajkowy weeke..