f Akademia Filmowa w KinieSzkoła - Koniński Dom Kultury

Projekt edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży, który od 15 lat realizuje Katarzyna Kubacka, szef repertuaru Kina CENTRUM, wzbogaci się o nowe propozycje. Akademia Filmowa OTWÓRZ OCZY przystąpiła bowiem do interdyscyplinarnego programu edukacji medialnej KINO SZKOŁA. 

Projekt z założenia ma wspierać nauczycieli, wychowawców i pedagogów w realizowaniu edukacji, działaniach profilaktycznych i innych formach pracy z uczniami. Wzbogaci wiedzę filmową, rozwiną i ugruntują ich refleksję moralną, postawy społeczne. Świat mediów jest współcześnie naturalnym środowiskiem wychowawczym młodych ludzi i znakomitym narzędziem do kreowania pozytywnych zachowań i działań. Program KINO SZKOŁA autorstwa dr Joanny Zabłockiej-Skorek – certyfikowany trener Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Centrum Edukacji Obywatelskiej w zakresie edukacji filmowej, obejmuje kilka bloków tematycznych związanych z obowiązującym programem kształcenia:

FILMOWE DROGOWSKAZY (etyka, edukacja społeczna, wiedza o społeczeństwie, wychowanie do życia w rodzinie),
FILMOWY ALFABET (język polski, terminologia filmoznawcza),
PROJEKT GIMNAZJALNY – KRĘCIMY FILM (projekt edukacyjny w gimnazjum),
WARSZTATY MEDIALNE (wspieranie rozwoju kompetencji medialnej uczniów),
REKOLEKCJE Z FILMEM (etyka, religia; cykl przygotowany przez filmoznawcę, dziennikarza radia katolickiego – Łukasza Turę),
KINO PRZEDSZKOLE (zabawy edukacyjne, repertuar adekwatny do potrzeb poznawczych dzieci, wspierający postawy społeczne, rozumienie świata, dbałości o bezpieczeństwo, zdrowy tryb życia, wychowanie przez sztukę).

Program jest wzbogacony dodatkowo o cykl szkoleń adresowanych do nauczycieli na temat wykorzystania mediów w pracy pedagogicznej i edukacyjnej. W projekcie zostali też uwzględnieni rodzice i seniorzy – między innymi słuchacze Uniwersytetów III Wieku. Będzie to już 5 ogólnopolska edycja KINO SZKOŁY, po raz pierwszy włączy się w nią Kino Studyjne CENTRUM i Akademia Filmowa OTWÓRZ OCZY! W ubiegłym roku wzięło w nim udział 120 tysięcy uczniów w całym kraju. Został też Laureatem Nagrody PISF w kategorii edukacja młodego widza za rok 2013. Pośród licznych rekomendacji, posiada między innymi Certyfikat Filmoteki Narodowej dla programu edukacji filmowej za rok 2014/2015. Czekamy na Was.

Repertuar projektu KINOSZKOŁA objętego patronatem PISF

  






 

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK