f Moje pierwsze wyjście do kina: Basia. Jestem w sam raz - Koniński Dom Kultury

Koniński Dom Kultury i Kino Centrum serdecznie zapraszają najmłodszych widzów do udziału w kolejnej odsłonie projektu ,,Moje pierwsze wyjście do kina”. W piątek, 31 maja oraz w weekend, 1 i 2 czerwca, zapraszamy na pokazy przedpremierowe najnowszych odcinków przygód ulubienicy przedszkolaków – Basi. Najnowsza seria nosi tytuł: ,,Basia. Jestem w sam raz”. Dla małych widzów, z okazji Dnia Dziecka, będziemy mieli upominki!


,,Moje pierwsze wyjście do kina” to wyjątkowy projekt, skierowany do naj naj najmłodszych widzów. Podczas seansów dla dzieci sala Kina Centrum jest specjalnie dostosowana do ich potrzeb:
- nie ma całkowitej ciemności
- dźwięk jest przyciszony
- dzieci mają dużą swobodę poruszania się po sali
- nie obowiązuje cisza
- przed seansem nie wyświetlamy reklam

Projekt ,,Moje pierwsze wyjście do kina”, ma już grono stałych bywalców, dla których pierwsze wyjście do kina, zamieniło się już w drugie, trzecie i kolejne… ale wciąż czekamy na maluchy, które może jeszcze do nas nie trafiły.

Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Dziadkowie – jeśli zastanawiacie się czy to już ten czas, by zabrać waszą pociechę do kina, może obawiacie się, jak to będzie, bo wasze dziecko lubi głośno komentować i nie może usiedzieć w miejscu – to nasz projekt jest idealną okazją, by spróbować i wprowadzać powoli dziecko w świat kultury.

Od 31 maja w Kinie Centrum obejrzycie najnowsze odcinki z Basią w roli głównej. Adaptacje uwielbianych książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, podbiły serca najmłodszych widzów i ich rodziców. Czwarta część animacji ,,Basia. Jestem w sam raz” to historyjki pełne ciepła, świetnej zabawy i dziecięcej wrażliwości.

Basia ma charakterek. Mówi, co myśli. I co czuje. Trafia w sedno, stwierdzając półżartem: „Humor może być dobry albo zły. Ja najczęściej mam różny”. Jest zabawna i pełna uroku. Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół, braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok.

Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:
Basia i plac zabaw
Basia i urodziny w muzeum
Basia i alergia
Basia i moda

Cały blok filmowy będzie trwał 45 min. Bilety kosztują 15 zł, a dzieci do 3. roku życia zapraszamy do Kina Centrum bezpłatnie.

Podczas pokazów przedpremierowych 31 maja oraz 1 i 2 czerwca dla każdego małego widza będziemy mieli upominek! Dziękujemy KinAds – reklama w kinach.

Na kolejne pokazy odcinków ,,Basia. Jestem w sam raz” zapraszamy do Kina Centrum również 11, 12 i 13 czerwca.

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK