f Dzień Mamy w Kinie Centrum - Koniński Dom Kultury

Nie macie pomysłu na niespodziankę z okazji Dnia Matki? Kino Centrum od zawsze promuje kulturalny prezent i wspólne spędzenie czasu, jako najbardziej cenny podarunek. W przeddzień święta wszystkich mam - w sobotę, 25 maja, zapraszamy przed duży ekran na dobre filmy! U nas, tradycyjnie, wspaniała atmosfera, a tego dnia również możliwość wygrania upominków dla mam.

 

W sobotę, 25 maja, Kino Centrum przygotowało świetny repertuar z okazji Dnia Matki. I tak:

- o godz. 14.00 – młodzi widzowie mogą zabrać swoje mamy na piękną animację, pełną magii, humoru i fantastycznych przygód - ,,Strażniczka smoków”. To opowieść o dziewczynce Ping, która opiekuje się parą uwięzionych smoków. Pewnego dnia Ping dowiaduje się o swoim prawdziwym przeznaczeniu – musi uratować niezwykle cenne, smocze jajo. Dziewczynka, w towarzystwie starego smoka, wyrusza w pełną wyzwań podróż.

- o godz. 16.00 – zagramy przedpremierowo film ,,Do usług szanownej pani”. W roli głównej rewelacyjny John Malkovich. To komediodramat, romans, oparty na bestsellerowej powieści Gillesa Legardiniera o tym samym tytule. Opowieść o tym, jak Andrew Blake, postanawia zostawić swoje dotychczasowe życie i zatrudnić się w charakterze majordoma we Francji, w rodzinnym kraju swojej zmarłej żony. Nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości i okazuje się, że życie można zacząć od nowa.

- o godz. 17.45 – włoski komediodramat ,,Jutro będzie nasze”. To debiut komiczki i aktorki Paoli Cortellesi, która zagrała w nim także główną rolę. Z bohaterką, Delią, może się utożsamiać każda z kobiet, która na co dzień dokonuje rzeczy niemożliwych – ogarnia dom i pracę, dzieci i starszych członków rodziny, łagodzi złe humory męża albo emocje nastoletniej córki. Delia urabia sobie ręce po łokcie, a w zamian dostaje tylko kolejne razy, pretensje i fochy. Nadchodzi jednak moment, który prowokuje ją do buntu i skłania do zaskakująco śmiałych czynów, których nikt się nie spodziewa po gospodyni domowej.

- o godz. 20.00 – na koniec filmowego dnia, proponujemy mocniejsze kino – amerykański thriller ,,Susza 2. Force of nature”. To film na podstawie powieści Jane Harper. W roli głównej Eric Bana, jako agent Aaron Falk, który powraca, by rozwikłać sprawę zaginięcia w australijskim buszu. W noc swojego zniknięcia Alice Russel wykonała tylko dwa telefony – jeden alarmowy i jeden do Aarona. Bardzo szybko okazuje się, że każda z uczestniczek wyprawy przedstawia nieco odmienną wersję wydarzeń. Podczas śledztwa, które prowadzi go w głąb mrocznego lasu, agent Falk odkrywa tajemnice kryjące się w cieniu gór.

Zapraszamy wszystkie Mamy przed duży ekran Kina Centrum!

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK